sobota, 8 lutego 2014

Przygotowania na Pyrkon 2014

Jak co roku wybieram się na święto miłośników rpg, larpów, planszówek, bitewniaków, literatury, gier komputerowych, fantasy, scfi i wielu wielu innych dziedzin czyli oczywiście poznański Pyrkon. Przebudzony po zimowym zastoju ma moim blogu, niczym niedźwiedź zacząłem pewne w tym kierunku przygotowania, aby tegoroczny Pyrkon był jeszcze lepszy, bardziej atrakcyjniejszy z mojej strony a przede wszystkim aby po raz kolejny spędzić pierwsze dni wiosny w gronie pozytywnie zakręconych ludzi i znajomych. Takiej atmosfery nie doświadczy się nigdzie indziej podczas całego roku. Pyrkon jest pod tym względem po prostu oryginalny.

Grupa Solaris VII pomimo pewnych trudności komunikacyjnych i logistycznych związanych z atakiem hakerów na nasz portal, który jeszcze do tej pory się po tym wszystkim nie pozbierał, na konwencie pojawi się jak najbardziej w licznym składzie. Już za 41 dni do boju wkroczą siejące zniszczenie mechy klanów walczących o wpływy w galaktyce, a z doków kosmicznych wyruszy flota. Przestrzeń znów rozświetlą rozbłyski i wystrzały z dział, salwy rakiet i grupy walczących ze sobą eskadr myśliwców, zagra militarna orkiestra, a tony żelaza i stali obrócą się w pył. Ponownie jako grupa pokażemy to czym się interesujemy, czyli bitewniaki, a mianowicie BattleTech oraz Full Thrust, lecz nie zabraknie również innych ciekawostek.

W tym roku również biorę aktywny udział w tworzeniu konwentowego programu, a mianowicie jestem twórcą aż dwóch punktów z bloku programowego Solaris VII. Na początek zapraszam wszystkich do "Akademi Gwiezdnej Floty" gdzie odbędzie się szkolenie z podstawowych zasad rozgrywki w Full Thrust dla nowych graczy i nie tylko :

Dołącz do akademii i zostań dowódcą okrętu lub nawet admirałem całej floty. Poznaj taktykę i strategię walki w kosmosie. Szkoleniu przewiduję również rozgrywkę z podziałem na zespoły kadetów w których współpraca będzie najważniejszym elementem, dlatego nie czekaj przyszły kadecie ! Poczuj klimat Gwiezdnej Akademii i wstąp do Floty ! 

Po zapoznaniu się z zasadami gry, w drugiej kolejności zapraszam wszystkich na organizowany przeze mnie scenariusz pt. "Deep Space" : 

Kosmos - głęboka, bezkresna otchłań, ostateczna granica, miejsce gdzie nikt jeszcze nie dotarł. Dołącz do poszukiwaczy nowych światów, nowego życia, odkrywców pozaziemskich cywilizacji. Staw czoła temu co nieznane, niezbadane, nieprzewidywalne. Jeżeli chcesz dołączyć do ekspedycji, poznać smak dalekiej, kosmicznej wyprawy, dołącz do załogi ! 

Mogę tylko zdradzić iż scenariusz oparty będzie na kosmicznej wędrówce ekspedycji która będzie musiała stawić czoła temu co do tej pory było nieznane. Cóż to będzie ? Dowiecie się sami. Zapraszam !

Oczywiście poza moimi punktami programowymi w uniwersum FT, również Borsuk organizuje tradycyjnie Turniej w Full Thrust na który zapraszam wszystkich, zarówno weteranów jak i nowych graczy czy też kadetów świeżo po szkoleniu w akademii. Każdy będzie mógł spróbować swoich sił, zmierzyć się w grze o coś więcej niż tylko satysfakcję, jednak szczegóły nagród pozostaną tajemnicą aż do momentu ich rozdania. Borsuk również jako miłośnik wojen światowych i wszystkiego co z militariami związane na konwencie przedstawi również próbę przeniesienia "Bitwy pod New Kuantam", czyli pierwszego, większego, powietrzno-morskiego starcia pomiędzy Japonią a Wielką Brytanią podczas II wojny światowej na Pacyfiku, do uniwersum Full Thrusta.

Wszelkie pozostałe szczegóły dotyczące miejsca i godzin poszczególnych punktów programowych grupy Solaris VII ukażą się jak zwykle w podręczniku konwentowicza oraz programie Pyrkonu.

A więc krótko podsumowując : w pełnej gotowości na konwent są już moje dwie floty : FSE oraz UNSC. Jak to stwierdził kolega Koval : "chyba już tylko inwazja kosmitów mogłaby nam przeszkodzić przed wybraniem się na Pyrkon", choć ja osobiście sądzę że raczej nie traciłbym czasu na obronę ziemi a właśnie udał się na konwent, ewentualnie poprosiłbym obcych o przesunięcie inwazji na inny termin. Tak więc nie pozostaje nic jak tylko przejrzeć pozostałe rzeczy które mogę się ewentualnie przydać podczas konwentu, spakować się i czekać, przygotowując w między czasie materiały do punktów programowych i ćwicząc rzuty kostkami. Zapowiada się kolejny wspaniały konwent, pełen walki i wyzwań !

Do zobaczenia na Pyrkonie !

1 komentarz:

  1. No proszę, toś mnie uprzedził w zapowiedziach ;)
    Ale nie wypowiedziałeś się na forum o mojej ostatniej propozycji odnośnie turnieju.

    OdpowiedzUsuń