piątek, 8 lutego 2013

Przygotowania na Pyrkon 2013

Pyrkon 2013 zbliża się coraz większymi krokami. Już tylko miesiąc i 14 dni dzieli nas od tego fantastycznego wydarzenia. Dawno też nie pisałem na blogu z racji braku czasu więc jest to dobra okazja by trochę tutaj "odkurzyć". A więc dokładnie od 22 do 24 marca w Poznaniu fani rpg, larpów, planszówek, bitewniaków, literatuy, gier komputerowych i wielu wielu innych dziedzin związanych z fantastyką spotkają się po raz kolejny by we wspólnej atmosferze spędzić początek wiosny.

W zeszłym roku na Pyrkonie byłem po raz pierwszy, jednak klimat jak i cała związana z konwentem atmosfera którą zastałem na miejscu od razu przekonała mnie do tego by wrócić do Poznania za rok. Razem ze znajomymi z grupy Solaris 7 planujemy ponownie pokazać to czym się interesujemy, czyli bitewniaki a głównie BattleTech oraz Full Thrust. Ja oczywiście tak jak w zeszłym roku zajmę się pokazaniem uczestnikom konwentu Full Thrusta.


Planuję przygotować prelekcje dotyczące sposobu przedstawienia walki okrętów w przestrzeni kosmicznej na wybranych przykładach seriali ScFi oraz filmów, oraz prelekcję dotyczącą doktryn konstrukcyjnych poszczególnych flot w świecie Full Thrust. Dodatkowo widzę że duże zainteresowanie wzbudza też tworzony przeze mnie scenariusz bitwy, przedstawiający atak IJSN na bazę floty NAC w sektorze Pearl Harbor. Tak jest to próba konwersji bitwy historycznej do realiów Full Thrust. Z pewnością nie pierwsza i nie ostatnia, lecz główny tym tematem zajmuje się kolega Borsuk. Tym razem natomiast ja przygotowuję jeden ze scenariuszy a Borsuk po raz kolejny planuje zorganizować turniej w FT. W zeszłym roku miałem szczęście i udało mi się wygrać, zobaczymy co będzie w tym roku ;) .

W gotowości na konwent jest już moja flota FSE. Dodatkowo muszę przejrzeć jeszcze tylko pozostałe rzeczy które mogę się ewentualnie przydać i nie pozostanie nic więcej jak tylko się spakować i czekać, przygotowując w między czasie materiały na prelekcje, testując kolejne warianty taktyczne, ćwicząc rzuty kostkami ! Zapowiada się kolejny wspaniały konwent, pełen walki i wyzwań dla mojej floty.
Do zobaczenia na Pyrkonie !



1 komentarz:

  1. Oprócz turnieju, mam też przygotowany scenariusz, również historyczny. A to, że robisz Pearl Harbour, ma swoje duże plusy :) Ale szczegóły na Pyrkonie ;)
    Co do turnieju, to wszystko przed Tobą. Co prawda formułę nieco zmodyfikowałem, ale dobry dowódca nie powinien mieć z tym większych problemów ;)

    OdpowiedzUsuń