poniedziałek, 28 października 2013

Stargate v1.1

Witam wszystkich !

Studenckie życie na kierunku informatyka niestety odbija się pewnym brakiem upragnionego na hobby i zainteresowania czasu. Dawno już niestety nie grałem., owszem podczas remontu calówka był obecna wśród moich bob-budowniczych zabawek, jednak dawno nie widziała ona stołu bitewnego. Ostatnio jednak postanowiłem troszkę to zmienić. Dzisiejszy post będzie trochę inny, odbiega on bowiem tematycznie od gry w bitewniaki, a pozostaje w temacie komunikacji internetowej między znajomymi czy graczami.

Nie trzeba wspominać iż jestem fanem serialu Gwiezdne Wrota. Obejrzałem wszystkie filmy i seriale, może kiedyś nawet podejmę się próby obejrzenia ich jeszcze raz. Wracając natomiast do tematu, chciałbym przedstawić wam owoc mojej ostatniej pracy w ramach projektu studenckiego z programowania na zaliczenie semestru. Wiadomo że najbardziej cieszy i satysfakcjonuje wśród programistów to co się programuje wtedy kiedy to właśnie sprawia nam przyjemność. Postanowiłem na mój projekt zrobić prosty komunikator internetowy, jednak by był on trochę bardziej oryginalny od wszystkiego co mamy dostępne na obecnym rynku aplikacji internetowych połączyłem mój pomysł z serialem Gwiezdne Wrota.

Stargate to internetowy komunikator który wykorzystuje znany z serialu sposób do wybierania adresów użytkowników z którymi chcemy porozmawiać bazujący na symbolach z tytułowych wrót. Adres złożony jest oczywiście z 7, nie powtarzających się symboli, spośród 36 dostępnych. Głównym założeniem programu było właśnie zachowanie serialowego klimatu, który dodatkowo jest jeszcze w programie wzbogacony o efekty dźwiękowe. Obsługa programu jest bardzo prosta i intuicyjna, dodatkowo stworzyłem instrukcję która mimo iż napisana jest w języku angielskim jak zresztą cały program, jest napisana w dość łatwy sposób i zawiera dużo ilustracji ;-) . Wystarczy założyć swoje konto, wygenerować unikatowy adres i nic więcej nie stoi nam na przeszkodzie, no może poza brakiem dostępu do internetu. W programie poza rozmową z jedną osobą możemy również stworzyć konferencję dla grupy znajomych. Całość stworzona została w sumie dla własnej satysfakcji no i jak wspomniałem wcześniej na potrzeby uzyskania zaliczenia. Myślę że miłośnikom serialu bardzo przypadnie do gustu cały interfejs. Program będę starał się rozwijać na bieżąco w miarę możliwości i dostępności czasu wolnego. Kto wie może w przyszłości zaimplementuję opcję rozmowy głosowej ? Ale to już taki pomysł na daleką przyszłość ;-)
Więcej informacji na www.sgcommand.cba.pl
Zapraszam do testowania ;-)

1 komentarz: