niedziela, 8 lipca 2018

Full Thrust Shipyard

Witajcie !

Dziś chciałbym podzielić się z wami jedną z radosnych wiadomości i nie, nie jest to coś w stylu że zostałem tatą itp - na to jeszcze kiedyś przyjdzie czas, na razie brak planów w tym kierunku. Wracając do tematu chodzi mianowicie o to że w końcu znalazłem trochę wolnego czasu i postanowiłem odmłodzić stronę dotyczącą mojego programu do tworzenia schematów własnych okrętów w systemie Full Thrust.
Przy okazji pewnie wielu z was przypomnę lub uświadomię że coś takiego w ogóle istnieje i że pojawiło się na lata przed tym co zaprezentowało Mechworld.de. Oczywiście nadal uważam się za twórcę nazwy Full Thrust Shipyard i nie wybaczę im że tak to ode mnie zerżnęli ! Zapraszam do zapoznania się z tym kawałkiem historii.


Full Thrust Shipyard jest programem który pozwala na stworzenie w prost sposób schematów okrętów wykorzystywanych w systemie bitewnym Full Thrust. Program można pobierać i korzystać z niego za darmo. Jest on bezpłatny, stworzony dla Full Thrustowej społeczności.

Odnośnie samego procesu projektowania własnych okrętów, dzięki programowi ogranicza się on do składania schematu z gotowych komponentów które możemy dowolnie konfigurować. Nic nie musimy już liczyć ani nie potrzebujemy zapoznawać się z zasadami konstrukcji własnych okrętów z podręcznika. Program automatycznie zrobi wszystko za nas. Jedyne co pozostaje to skomponować swoją flotę, wydrukować gotowe schematy okrętów i stanąć do walki z przeciwnikiem !
Aktualnie w Full Thrust Shipyard jesteśmy w stanie tworzyć dowolny okręt spośród wszystkich flot ludzi. Program w obecnej wersji v1.3 wspiera wszystkie podstawowe oraz nowe floty ludzi, wraz z całą gamą ich uzbrojenia. Nie mam tutaj niestety flot obcych, przez co niektórzy bardzo nad tym ubolewają, jednak należy zwrócić uwagę że program ten napisałem w 2009 roku w trochę archaicznej jak na obecne czasy technologii i to jeszcze tak trochę z nudów i zafascynowania Full Thrustem, gdy byłem w technikum. 

Były to czasy kiedy jeszcze nie było Solaris VII, tylko istniał Mil-SF, ale to już inna historia. Niemniej jednak Full Thrust Shipyard nadal jest świetnym narzędziem które z pewnością wielu ułatwi życie i oszczędzi zabawy z kalkulatorem i ołówkiem !
Program możecie pobrać ze strony https://solaris7.pl/fts. Znajdują się tam również wszelkie, przydatne do rozpoczęcia zabawy z Full Thrustem materiały, jak chociażby:
  • Podręczniki
  • Schematy okrętów
  • Żetony
Póki co nie mam w najbliższym czasie planów na jego rozwój w obecnej postaci, gdyż tutaj raczej trzeba by było wszystko przepisać na coś w zdecydowanie nowszej technologii. Wówczas floty obcych na pewno by się pojawiły. Nic nie obiecuję, nie potwierdzam, nie zaprzeczam, zobaczę jak z czasem. Jak coś oczywiście będę was informował na bieżąco ! 

Tak więc podsumowując: 

Nie czekajcie tylko już dziś zacznijcie projektować swoją własną, kosmiczną, gwiazdę śmierci czy imperialny niszczyciel !1 komentarz: